Otwarte zgłoszenia na konkurs Odkrycie Roku w kategorii Lider bezpieczeństwa. Zobacz szczegóły.
Eksperci SAFE PLACE 2024
Prelegenci
Podczas tegorocznej edycji polscy i zagraniczni eksperci zgromadzą się w Centrum Kongresowym Hotelu Windsor w Jachrance koło Warszawy, by omówić aktualne wyzwania, innowacje i narastające potrzeby w branży bezpieczeństwa.
prof. dr hab. Kuba Jałoszyński
Akademia Policji w Szczytnie
Profesor nauk społecznych (2012 rok), twórca koncepcji utworzenia centralnego pododdziału antyterrorystycznego Policji, pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do jego utworzenia (2002 rok), doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ds. terroryzmu, sekretarz Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych, kierownik Stałej Grupy Eksperckiej przy tym Zespole (2006/2007 rok), nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny) w Akademii Policji w Szczytnie. Od ponad 30 lat zajmuje się problematyką związaną z walką i przeciwdziałaniem zagrożeniom terrorystycznym. Przez 23 lata służył w warszawskim pododdziale antyterrorystycznym, w tym przez 9 lat jako jego dowódca.
prof. dr hab. Kuba Jałoszyński
APwSz
płk. prof. Maksym Kustov
Narodowy Uniwersytet Ochrony Ludności Ukrainy
Kierownik Wydziału Naukowego Badań Bezpieczeństwa Cywilnego i Środowiskowego Narodowego Uniwersytetu Ochrony Cywilnej Ukrainy. W 2006 r. ukończył Narodowy Uniwersytet Ochrony Ludności Ukrainy i uzyskał tytuł magistra w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego. Pracował jako dowódca straży pożarnej. W 2010 r. uzyskał tytuł doktora w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego za opracowanie nowych kompozycji gaśniczych. W latach 2010-2021 zajmował się organizacją i szkoleniem kadry dowódczej dla zespołów CBRN. Od 2014 r. jest profesorem Narodowego Uniwersytetu Ochrony Ludności Ukrainy. W 2019 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych w specjalności ochrona ludności za opracowanie systemu depozycji niebezpiecznych substancji chemicznych i radioaktywnych z atmosfery. Obecnie jest opiekunem naukowym kilku programów naukowych i grantów międzynarodowych, które są realizowane na uniwersytecie, a także doktorantów. Główne zainteresowania naukowe to likwidacja poważnych awarii CBRN, zarządzanie kryzysowe i szkolenie ratowników.
płk. prof. Maksym Kustov
Narodowy Uniwersytet Ochrony Ludności Ukrainy
prof. Volodymyr Mirnenko, PhD
Ministerstwo Obrony Ukrainy
Dyrektor Departamentu Edukacji Wojskowej i Nauki Ministerstwa Obrony Ukrainy, doktor nauk technicznych, Zasłużony Pracownik Oświaty Ukrainy.
prof. Volodymyr Mirnenko, PhD
Ministerstwo Obrony Ukrainy
gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Bogusław Pacek
Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego
gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Bogusław Pacek
Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego
prof. dr hab. Anna Rabajczyk
Centrum Naukowo – Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy
Absolwentka Instytutu Chemii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach (obecnie: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). Doktor nauk chemicznych (2000 r., Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego), doktor habilitowany z obszaru inżynieria środowiska (2011 r., Politechnika Wrocławska), profesor w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, dyscyplinie: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka (2022 r.). Ekspert m.in. w zakresie kalkulacji śladu węglowego i wodnego, ekomediator w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Zainteresowania badawcze związane są z obszarem chemii środowiska, gospodarki wodno-ściekowej, nanotechnologii i biotechnologii oraz ich zastosowania w inżynierii środowiska, w tym neutralizacji i usuwaniu zanieczyszczeń, oczyszczaniu obszarów skażonych. Kierownik oraz członek zespołów realizujących projekty i granty finansowane ze źródeł krajowych (NCN, NCBR, NAWA, MNiSW) i zagranicznych (USA, EU), zarówno naukowych, wdrożeniowych, dydaktycznych, jak i inwestycyjnych. Stypendystka grantów zagranicznych (USA, Norwegia, Irlandia). Członek międzynarodowego stowarzyszenia Towarzystwo Badań Naukowych Sigma Xi oraz zespołów eksperckich krajowych i zagranicznych (m.in. NCBR, European Commission – HORIZON2020); Komitetu Sterującego Centrum wiedzy i rozwoju biogospodarki, RDi2CluB, Interreg Baltic Sea Region; The European Education and Training Expert Panel, DG Education and Culture, Bruxelles (panel “Environmental challenges”); European Community of Practice on Partnership (ECOPP); Zespołu ds. Nauczania Chemii Analitycznej Komitetu Chemii Analitycznej PAN. Członek komitetów organizacyjnych oraz komitetów naukowych konferencji i kongresów krajowych i zagranicznych. Prowadzi współpracę naukową zarówno z jednostkami krajowymi, jak i zagranicznymi.
prof. dr hab. Anna Rabajczyk
CNBOP-PIB
prof. dr hab. Sebastian Wojciechowski
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu / Instytut Zachodni
Kierownik Zakładu Studiów Strategicznych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Główny analityk Instytutu Zachodniego w Poznaniu. Dwukrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i Departamentu Stanu USA. Ekspert OBWE ds. bezpieczeństwa i terroryzmu.
Laureat nagrody naukowej Prezesa Rady Ministrów RP oraz nagrody naukowej ufundowanej przez Unię Europejską. Były Dziekan Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Redaktor naczelny „Przeglądu Strategicznego” – czasopisma afiliowanego na platformie Scopus. Członek m.in.: Komisji Bałkanistyki PAN czy Rady Naukowej Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Autor licznych publikacji z zakresu stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego.
prof. dr. hab. Sebastian Wojciechowski
UAM / IZ
dr hab. Tomasz Aleksandrowicz, prof. APwSz
Akademia Policji w Szczytnie
Profesor Akademii Policji w Szczytnie. Zajmuje się prawnymi, międzynarodowymi i politycznymi aspektami współczesnego terroryzmu. Naukowo interesuje się problematyką walki informacyjnej, koncepcjami suwerenności państwa narodowego w dobie globalizacji i integracji europejskiej oraz problemami służb specjalnych, analizy informacji i bezpieczeństwa. Autor ponad stu pozycji książkowych i artykułów naukowych, m.in. „Komentarz do ustawy o dostępie do informacji publicznej” (Warszawa 2006), „Terroryzm międzynarodowy” (Warszawa 2008, 2015), „Bezpieczeństwo w Unii Europejskiej” (Warszawa 2011, 2018), „Świat w sieci. Państwa – społeczeństwa – ludzie. W poszukiwaniu nowego paradygmatu bezpieczeństwa narodowego” (Warszawa 2014, 2018), „Podstawy walki informacyjnej” (Warszawa 2016).
dr hab. Tomasz Aleksandrowicz
prof. APwSz
dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM, dr h.c. multi
Dyrektor NATO DEEP eAcademy
Absolwent Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu, Europejskiego Kolegium Bezpieczeństwa i Obrony w Brukseli, Akademii Obrony NATO w Rzymie oraz Uniwersytetu Obrony Narodowej Chińskiej Republiki Ludowej w Pekinie. W sferze zainteresowań naukowych znajdują się kwestie interakcji cywilizacyjnych, zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji, zwłaszcza e-learningu, mediów społecznościowych oraz sztucznej inteligencji. W dorobku znajdują się liczne opracowania naukowe dot. wspomnianych obszarów. Jest członkiem międzynarodowych gremiów zajmujących się kwestiami kształcenia zdalnego oraz kompetencji cyfrowych (Digital Dexterity). Autor koncepcji e-learningowych, dot. uczelni polskich oraz lider zespołów NATO wdrażających kompleksowe rozwiązań sfery kształcenia zdalnego w krajach partnerskich Sojuszu – w ramach programu Defence Education Enhancement Programme (DEEP) – m.in.: Armenii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Gruzji, Iraku, Mauretanii, Tunezji oraz Ukrainy. Dyrektor NATO DEEP eAcademy (od 2020 roku). Doktor honoris causa Uniwersytetu Obrony Narodowej Ukrainy z Kijowa (2020) oraz Instytutu Wojskowego im. Korolowa z Żytomierza (2023). Honorowy profesor Uniwersytetu Obrony Narodowej Ukrainy z Kijowa (2023).
Jego motto brzmi: Nauczyciele nie będą i nie powinni być zastąpieni platformami e-learningowymi. Ale ci, którzy nie korzystają z platform e-learningowych, zostaną zastąpieni przez tych, którzy twórczo je wykorzystują.
dr hab. Piotr Gawliczek
prof. UWM, dr h. c. multi
mł. bryg. dr hab. inż. Paweł Gromek, prof. uczelni
Akademia Pożarnicza w Warszawie
Uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera pożarnictwa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie w Akademii Obrony Narodowej oraz stopień naukowy doktora habilitowanego w Akademii Sztuki Wojennej. Ukończył podyplomowe studia bezpieczeństwa i higieny pracy w Politechnice Warszawskiej oraz podyplomowe studium przygotowania pedagogicznego nauczycieli w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Aktualnie jest profesorem uczelni w Akademii Pożarniczej, ekspertem Europejskiej Wykonawczej Agencji ds. Badań i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Prowadzi badania i publikuje ich wyniki w tematyce redukcji ryzyka katastrof, zarzadzania kryzysowego, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz odporności infrastruktury.
mł. bryg. dr hab. inż. Paweł Gromek
prof. uczelni
dr hab. Aleksandra Skrabacz
prof. Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
Zainteresowania naukowe: obrona narodowa, ochrona ludności, obrona cywilna, ratownictwo, bezpieczeństwo społeczne, procesy migracyjne, edukacja dla bezpieczeństwa.
Doświadczenie zawodowe: adiunkt Akademia Obrony Narodowej (1997-2015), dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej (2006-2012), dyrektor Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej (2013-2018), profesor Wojskowej Akademii Technicznej (2018-nadal);
Publikacje (książki): „Ratownictwo w III RP. Ogólna charakterystyka” (2004 r.), „Organizacje pozarządowe wobec wyzwań i zagrożeń XXI wieku” (2006 r.), „Ochrona ludności w Polsce w XXI wieku. Wyzwania, uwarunkowania, perspektywy” (2006 r.), „Społeczeństwo w tworzeniu bezpieczeństwa narodowego Polski w XXI wieku”, „10-lat Polski w NATO” (2009 r.), „Bezpieczeństwo ludności cywilnej. Pojęcie, organizacja i zadania w czasie pokoju, kryzysu i wojny” (2010 r.), „Bezpieczeństwo społeczne. Pojęcia. Uwarunkowania. Wyzwania” (2012), „Bezpieczeństwo społeczne. Podstawy teoretyczne i praktyczne” (Warszawa 2012), „Edukacja dla bezpieczeństwa” (2016), „Zarządzanie kryzysowe” (2019), „Numer alarmowy 112 (2020).
dr hab. Aleksandra Skrabacz
prof. WAT
płk rez. dr hab. inż. Tomasz Smal
prof. Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu
Płk (rez.) Tomasz Smal, prof. Uniwersytetu Merito we Wrocławiu, posiada ponad 30-letnie doświadczenie pracy w siłach zbrojnych na stanowiskach kierowniczych, szkoleniowych i logistycznych. Uczestniczył w operacjach wojskowych poza granicami kraju oraz pracował w strukturach NATO. Pełnił wysokie funkcje menedżerskie na uczelni wojskowej jako Dyrektor Instytutu i Dziekan. Obecnie wykładowca akademicki, szkoleniowiec i przedsiębiorca. Realizuje projekty naukowe i edukacyjne oraz prowadzi działalność publicystyczną w obszarach: przywództwa, bezpieczeństwa i logistyki. Ekspert medialny Uniwersytetu WSB Merito, działacz społeczny, mentor i mówca motywacyjny.
płk rez. dr hab. inż. Tomasz Smal
prof. UWSB Merito we Wrocławiu
dr hab. Urszula Soler
prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Jest socjologiem i polonistą, bada w teorii i praktyce nowe technologie w kontekście interakcji społecznych i bezpieczeństwa. Pracuje w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących wartościowania technologii (technology assessment), cyberbezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa technologicznego i edukacyjnego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii, założycielką Legii Akademickiej oraz członkiem European Communication Research and Education Association w Belgii, Center for Anthropology of religion and cultural change (ARC) w Mediolanie, Centrum Badań Ewaluacyjnych i Prognostycznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także Italian Team for Security, Terroristic Issues & Managing Emergencies w Mediolanie. Autorka wielu artykułów i projektów naukowych. Od lat współpracuje z Università Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie.
dr hab. Urszula Soler
prof. KUL
mjr. rez. dr hab. inż. Jarosław Stelmach
prof. uczelni / Safety Project
Badacz, trener i popularyzator bezpieczeństwa. Doktor habilitowany nauk o bezpieczeństwie w obszarze antyterroryzmu oraz bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej państwa. Autor kilkudziesięciu monografii i artykułów naukowych z tego zakresu. Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Prezes Zarządu firmy doradczo-szkoleniowej Safety Project sp. z o.o. oraz Fundacji Polski Instytut Bezpieczeństwa i Obronności. Pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Kongresu Bezpieczeństwa Obiektów SAFE PLACE oraz Międzynarodowego Kongresu Antyterrorystycznego ICTC. Twórca kanału wiedzy o bezpieczeństwie „Project Safe-TY” na platformie YouTube. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Stopień naukowy doktora nauk o bezpieczeństwie uzyskał w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, broniąc rozprawę doktorską na temat ograniczania skutków zamachów terrorystycznych w budynkach użyteczności publicznej. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Emerytowany oficer Wojska Polskiego z wieloletnim doświadczeniem w jednostkach wojsk aeromobilnych oraz terenowych i specjalnych Żandarmerii Wojskowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń, w tym kurs specjalistyczny dla oficerów policji sił powietrznych w USA, kurs dla dowódców operacji policyjnych i negocjatorów policyjnych oraz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wykonywał zadania negocjatora w Żandarmerii Wojskowej oraz kierował działaniami o charakterze policyjnym podczas zabezpieczeń uroczystości i przedsięwzięć wojskowych. Posiada aktualne wpisy na listy kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz zabezpieczenia technicznego. Legitymuje się poświadczeniem bezpieczeństwa do klauzuli TAJNE wydanym przez ABW. Ekspert zewnętrzny w grupie zadaniowej MSWiA w zakresie ochrony AT IK w latach 2017–2018. Rzeczoznawca Polskiej Izby Ochrony. Ekspert w Radzie Interesariuszy na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
mjr rez. dr hab. inż. Jarosław Stelmach
prof. uczelni / Safety Project
dr Patrycja Bryczek-Wróbel
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Doktor nauk o bezpieczeństwie, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Obronności Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, kierownik Laboratorium Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Infrastruktury Krytycznej. Zainteresowania naukowe: bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie kryzysowe, zagrożenia dużych aglomeracji miejskich. Autorka lub współautorka publikacji z obszaru wyzwań dla bezpieczeństwa społeczeństwa i państwa.
dr Patrycja Bryczek-Wróbel
WAT
mł. bryg. w st. spocz. dr inż. Marcin Cisek
Protect Tadeusz Cisek i Wspólnicy Spółka Komandytowa
Marcin Cisek jest wspólnikiem w firmie Protect Tadeusz Cisek i Wspólnicy Spółka Komandytowa oraz posiada uprawnienia rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Posiada stopień naukowy doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport uzyskany w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie.
Prowadzi działalność naukową, popularyzatorską oraz edukacyjną, jako wykładowca między innymi w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie oraz na studiach podyplomowych Politechniki Warszawskiej i Akademii Pożarniczej w Warszawie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, analizy ryzyka oraz komputerowych symulacji pożaru i ewakuacji.
mł. bryg. w st. spocz. dr inż. Marcin Cisek
Protect Tadeusz Cisek i Wspólnicy
płk SOP dr Jarosław Cymerski
AFiB Vistula/Służba Ochrony Państwa
Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Rozprawę doktorską obronił w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Absolwent Warszawskiej Wyższej Szkoły Biznesu, gdzie uzyskał stopień Master of Business Administration. Od 26 lat jest funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu, obecnie Służby Ochrony Państwa w stopniu podpułkownika. Pracownik naukowy na stanowisku adiunkta Wydziału Humanistycznego Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na dwóch obszarach. Pierwszy dotyczy problematyki związanej z funkcjonowaniem podmiotów systemu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania terroryzmowi i zwalczania go. W tym obszarze misją jest poszukiwanie praktycznych rozwiązań w zakresie profesjonalnego funkcjonowania formacji zapewniających ochronę przedstawicielom organów władzy. Drugi obszar poświęcony jest problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób prawych i jednostek posiadających zdolność prawną. Jego misją jest poszukiwanie rozwiązań organizacyjnych w zakresie szacowania ryzyka i tworzenia skutecznej polityki bezpieczeństwa organizacji. Członek Rady Naukowo-Technicznej Ministra Spraw Wewnętrznych opiniującej propozycje projektów naukowo-badawczych i badawczo-rozwojowych z obszaru „Bezpieczeństwo i Obronność” realizowanych na rzecz formacji nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych.
płk SOP dr Jarosław Cymerski
AFiB Vistula/SOP
dr inż. Radosław Dzik
Intelex Vision Ltd.
Ukończył Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej, posiada tytuł MBA Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu w Minnesocie, obronił pracę doktorską na temat zastosowania sztucznej inteligencji w klasyfikacji sygnałów migotania przedsionków serca na Politechnice Śląskiej. Współpracuje z RMIT University (Royal Melbourne Institute of Technology) w Melbourne, Australia, prowadził wykłady na Uniwersytecie w Seulu, Korea. Naukowo: adiunkt Akademii Śląskiej w Katowicach.
Związany z technologiami informatycznymi oraz systemami bezpieczeństwa od początku swojej kariery zawodowej, nieustannie aktywny w biznesie, promotor sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa.
Product Marketing Director w IntelexVision, z siedzibą w Londynie, firmie zajmującej się zastosowaniem AI w obszarze analityk wideo. Z pasją śledzi nowe trendy rynkowe w sektorze wysokich technologii, zwłaszcza dotyczącej sztucznej inteligencji (specjalizuje się w computer vision, zastosowaniu dużych modeli językowych oraz w analizie wideo, GenAI). Zaangażowany w aplikacje AI w systemach bezpieczeństwa w projektach bezpiecznych miast i infrastruktury krytycznej.
Współautor publikacji w czasopismach o wysokim współczynniku wpływu.
dr inż. Radosław Dzik
Intelex Vision Ltd.
dr Agnieszka Gajek
Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy
Adiunkt i Kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Chemicznego Zakładu Zagrożeń Chemicznych, Pyłowych i Biologicznych CIOP-PIB (od 2012 r.). Działalność naukowa dotyczy głównie kwestii związanych z przeciwdziałaniem poważnym awariom przemysłowym i ograniczaniem ich skutków w zakładach stwarzających duże lub zwiększone ryzyko wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, jak również w zakładach niesevesowskich oraz edukacją i szkoleniem w tych obszarach. Od 2008 r. jest wykładowcą w zakresie legislacji dotyczącej przeciwdziałania poważnym awariom przemysłowym na studiach podyplomowych CIOP-PIB i PŁ. Ekspertem współpracującym z ministerstwem właściwym ds. gospodarki w obszarze dotyczącym przeciwdziałania poważnym awariom przemysłowym, w szczególności klasyfikacji substancji niebezpiecznych i kwalifikacji zakładów.
Od 2018 r. reprezentuje Polskę w European Federation of Chemical Engineering (EFCE) Working Party on Loss Prevention. Od lutego 2022 r. jest zastępcą członka Rządowej Grupy Interesów (GIG) Komitetu Doradczego KE ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia w Miejscu Pracy (ACSH) oraz zastępcą członka Zarządu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA).
dr Agnieszka Gajek
CIOP-PIB
st. bryg. dr Izabella Grabowska-Lepczak
Akademia Pożarnicza w Warszawie
Pracownik naukowy, kierownik Katedry Nauk Społecznych Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Akademii Pożarniczej. Autorka kilkudziesięciu artykułów z zakresu bezpieczeństwa cywilnego, zrównoważonego rozwoju, edukacji dla bezpieczeństwa, edukacji antyterrorystycznej edukacji ekologicznej, komunikacji w kryzysie. Ostatnia publikacja to monografia naukowa: Edukacja dla bezpieczeństwa w ujęciu systemowym, ISBN: 978-83-968293-1-3
W ostatnich latach realizowała następujące projekty: Ekologistyka – usprawnianie zarządzania składowiskami odpadów w obwodzie lwowskim; zastępca koordynatora projektu, Numer: DWR/ADM 2021/011/1; 2020-2022, Projekt NEEDS, Needs-based Education and Studies in Societal Security, członek zespołu projektowego; 2020 – LEAD with Europe: Ukraine Local Empowerment, Accountability and Development Programme: Project “Improving of Civil Protection in Amalgamated Hromadas of Ukraine – Next Step”; 2020 – Projekt pt. Innowacyjne stanowisko badawczo-treningowe „Trenażer LNG” służące do opracowania taktyki działań z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu PSP podczas zdarzeń LNG, DOB-BIO9/15/02/2018; 2020-2022, Projekt NEEDS, Needs-based Education and Studies in Societal Security.
Organizatorka wielu szkoleń z zakresu ochrony ludności, edukacji na rzecz bezpieczeństwa, współpracy z mediami.
st. bryg. dr Izabella Grabowska-Lepczak
APoż
dr Radosław Hołda
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk
Pełnomocnik Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. ds. bezpieczeństwa portu.
Oficer rezerwy, weteran IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Członek Rady Technicznej Polskiego Rejestru Statków. W latach 2012 – 2020 dyrektor biura bezpieczeństwa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
dr Radosław Hołda
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk
st. bryg. dr inż. Paweł Janik
st. bryg. dr inż. Paweł Janik
Dr Waldemar Kaak
dr Waldemar Kaak
gen. bryg. dr inż. Grzegorz Kaliciak
Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
Wyższą Szkołę Oficerską im. Tadeusza Kościuszki ukończył w 1997 roku.
W latach 2001 – 2003 ukończył studia magisterskie na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Kawaler Orderu Krzyża Wojskowego. Weteran poszkodowany misji, uczestnik misji bojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju.
W 2004 roku pełnił służbę poza granicami kraju, w ramach II zmiany PKW Irak
na stanowisku dowódcy kompanii rozpoznawczej. Na początku kwietnia 2004r. dowodził obroną ratusza w Karbali podczas II wojny w Zatoce Perskiej.
Służył również w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku w 2007r. podczas VIII zmiany na stanowisku szefa Centrum Operacyjnego, a także w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie podczas VIII oraz IX zmiany
w 2011 r. jako zastępca dowódcy Zgrupowania Bojowego BRAVO. Weteran poszkodowany – ranny podczas wybuchu IED w Afganistanie. Odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego za osobiste męstwo w akcji bojowej.
W roku 2022 na Akademii Marynarki Wojennej uzyskał tytuł doktora – Dziedzina nauk społecznych, nauki o bezpieczeństwie.
Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej z 29 września 2023 r. pułkownik
dr inż. Grzegorz Kaliciak został wyznaczony na stanowisko dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda 15 sierpnia 2024 roku, na podstawie art. 134 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mianował płk dr inż. Grzegorza Kaliciaka na pierwszy stopnień generalski.
gen. bryg. dr inż. Grzegorz Kaliciak
Dinos Kerigan-Kyrou PhD, CMILT, AmRINA
NATO DEEP eAcademy
Dinos jest współautorem NATO / PfPC Hybrid Warfare and Hybrid Threats Curriculum oraz NATO / PfPC Cybersecurity Curriculum. W latach 2017-2024 był odpowiedzialny za edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych na kursie Irish Defence Forces Joint Command & Staff Course. Jest członkiem-założycielem komitetu ds. cyberbezpieczeństwa Royal Institution of Naval Architects oraz członkiem zarządu Digital Business Ireland. Jest członkiem rady redakcyjnej czasopisma PfPC Connections i instruktorem wizytującym w Europejskim Kolegium Bezpieczeństwa i Obrony UE. Dinos jest asystentem koordynatora kursów w NATO Maritime Interdiction Operational Training Centre (NMIOTC). Jest wolontariuszem jako doradca ds. cyberbezpieczeństwa w medycznej organizacji charytatywnej Clinical Human Factors Group. Dinos jest instruktorem w Konsorcjum Akademii Obrony i Instytutów Studiów nad Bezpieczeństwem Partnerstwa dla Pokoju (PfPC).
Dinos Kerigan-Kyrou PhD, CMILT, AmRINA
Yurii Kohut, PhD
Doktor nauk prawnych (certyfikowany specjalista ds. zapewnienia bezpieczeństwa narodowego Ukrainy); wyższe wykształcenie wojskowe; ekspert w dziedzinie zintegrowanego zarządzania ryzykiem dla przedsiębiorstw i obiektów infrastruktury krytycznej (ponad 30 lat doświadczenia zawodowego); posiada doświadczenie w administracji prezydenta Ukrainy; członek WAD (Światowego Stowarzyszenia Detektywów) od 2004 r.; członek IAFIE (Międzynarodowego Stowarzyszenia Edukacji Wywiadowczej); dyrektor generalny, założyciel ukraińskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością „SIDCON International” Consulting Company”. Mieszka w Kijowie na Ukrainie.
Yurii Kohut świadczy usługi zarządzania bezpieczeństwem dla firm i agencji rządowych oraz posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla biznesu, wielu praktycznych konsultacji w zakresie zapobiegania oszustwom zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, doradztwa w zakresie przeciwdziałania wojnie hybrydowej, bezpieczeństwa obiektów infrastruktury krytycznej, bezpiecznej i efektywnej pracy na rynkach zagranicznych, sprawdzania reputacji biznesowej kontrahentów oraz innych celów informacyjnych i analitycznych.
Jest autorem „Encyklopedii bezpieczeństwa obiektów infrastruktury krytycznej” – opracował i opublikował ponad 30 książek i podręczników na temat bezpieczeństwa korporacyjnego, przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym na poziomie państwowym.
Yurii Kohut, PhD
mjr dr Paweł Łuszcz
Służba Więzienna
Funkcjonariusz Służby Więziennej, służbę rozpoczął w 2002 r. w Zakładzie Karnym w Pińczowie. Pracował na różnych stanowiskach w strukturach działu ochrony – strażnik, oddziałowy, z-ca dowódcy zmiany, z-ca kierownika działu ochrony, a w latach 2013 – 2020 r. jako kierownik działu ochrony w Zakładzie Karnym w Pińczowie, wielokrotnie awansowany. W 2009 r. ukończył szkołę oficerską i nadany został mu pierwszy stopień oficerski. Minister Sprawiedliwości w 2022 r. odznaczył go srebrną odznaką za zasługi dla pracy penitencjarnej. W latach 2020 – 2024 r. pełnił służbę w okręgowym inspektoracie Służby Więziennej w Krakowie jako specjalista, a od listopada 2024 r. w Zakładzie Karnym w Wojkowicach na stanowisku zastępcy dyrektora. W 2021 r. na Wydziale Bezpieczeństwa Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie obronił rozprawę doktorską pt. „Koncepcja Bezpieczeństwa jednostki Penitencjarnej w Polsce”, do jej napisania wykorzystał badania ankietowe przeprowadzone na 1080 czynnych funkcjonariuszach służby więziennej z 90 jednostek penitencjarnych w Polsce. W 2023 r. został laureatem konkursu na najlepszą pracę doktorską poświęconą problematyce wymiaru sprawiedliwości organizowanego w Szkole Wyższej Wymiar Sprawiedliwości. Jest członkiem Komisji Unii Europejskiej (UE) – Radicalisations Awareness Network (RAN).
mjr dr Paweł Łuszcz
Służba Więzienna
dr Łukasz Mikołajczyk
Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie, absolwent szeregu studiów podyplomowych, m.in.: public relations i zarządzanie kryzysami, socjoterapia i resocjalizacja oraz eMBA. Obecnie dyrektor administracyjny w Uniwersytecie Kaliskim im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Wykładowca Uniwersytetu Kaliskiego, Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie oraz Akademii Wymiaru Sprawiedliwości. Certyfikowany tutor. W latach 2007-2015 dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim, radny powiatowy, senator IX kadencji, członek Senackiego Zespołu Strażaków, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Założyciel Senackiego Zespołu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym oraz Wielkopolskiego Zespołu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. W latach 2019-2020 był wojewodą wielkopolskim. Założyciel ostrowskiego Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”, które czynnie funkcjonuje od 2012 roku. Działa głównie na rzecz dzieci i młodzieży, osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Współautor wniosków o udzielenie patentów na łóżko do transportu chorych oraz na adapter na standardowe łózko do transportu chorych. Realizował oraz wdrożył wiele innowacyjnych projektów edukacyjnych, w tym projekt dotyczący zagrożeń internetowych, mediów w edukacji oraz inteligencji wielorakich w praktyce edukacyjnej. Bierze udział w wielomodułowym projekcie naukowo – badawczym pod tytułem: „Organizacja bezpieczeństwa pacjentów ograniczonych ruchowo”. Jego obszarem zainteresowań jest edukacja, psychologia, pedagogika, zarządzanie, zagrożenia cyberprzestrzeni oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo.
dr Łukasz Mikołajczyk
Uniwersytet Kaliski
dr Natalia Moch
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Adiunkt na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, zastępca dyrektora ds. naukowych w Instytucie Bezpieczeństwa i Obronności. Badania naukowe i dydaktyczne koncentruje się na zagadnieniach związanych z systemem bezpieczeństwa narodowego, zarządzaniem kryzysowym, współczesnymi warunkami bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwem miasta. Autorka oraz współautorka kilku monografii naukowych oraz kilkudziesięciu rozdziałów w monografiach i artykułów naukowych. Jest recenzentem naukowym w czasopismach krajowych i zagranicznych.
dr Natalia Moch
WAT
dr Paweł Pajorski
WSBPI APEIRON w Krakowie
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych. Dyrektor Narodowy International Bodyguard Association Polska. Jeden z czterech krajowych instruktorów IBA w zakresie ochrony bezpośredniej osób (bodyguarding). Certyfikowany bodyguard (certyfikat HQ IBA). Rzeczoznawca Polskiej Izby Ochrony w specjalizacji ochrona osób i mienia i zarządzanie bezpieczeństwem oraz doradztwo w dziedzinie bezpieczeństwa. Członek Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych. Posiada ponad 30 letnie doświadczenie w zawodzie pracownika ochrony fizycznej i technicznej osób i mienia. Przez 19 lat prowadził własną firmę ochrony. Jego zainteresowania badawcze i naukowe koncentrują się wokół problematyki komercyjnej ochrony osób i mienia. Autor, współautor i redaktor naukowy ponad 50 publikacji z dziedziny bezpieczeństwa, ochrony osób i mienia oraz terroryzmu, w tym dwukrotnie współautor komentarza do ustawy o ochronie osób i mienia.
dr Paweł Pajorski
WSBPI APEIRON w Krakowie
dr inż. Witold Skomra
Doradca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Witold Skomra jest specjalistą w zakresie bezpieczeństwa narodowego, zarządzania kryzysowego, analizy ryzyka i ochrony infrastruktury krytycznej. Delegat krajowy do grupy High Level Risk Forum działającej w ramach OECD oraz do unijnej grupy PROCIV – CER przygotowującej projekt dyrektywy Critical Entities Resilience. Jako doradca odpowiada w RCB za obszar ochrony infrastruktury krytycznej. Poza pracą w RCB jest wykładowcą akademickim na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Były strażak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
Ważniejsze publikacje:
1. „Zarządzanie kryzysowe – praktyczny przewodnik po nowelizacji ustawy”, Wyd. Presscom Wrocław 2010 r. (monografia- recenzja naukowa prof. dr hab. inż. Jerzy Wolanin).
2. „Rola organów zarządzania kryzysowego w sytuacjach nadzwyczajnych i kryzysowych” [w:] Zarządzanie kryzysowe w administracji publicznej red. J. Kisielnicki, A. Letkiewicz, K. Rajchel, E. Ura, Warszawa 2010 – monografia konferencyjna.
3. „Ochrona Infrastruktury Krytycznej w Systemie Zarządzania Kryzysowego” [w:] Ochrona infrastruktury krytycznej, praca zbiorowa pod red. A. Tyburskiej, Wydawnictwo WSpol., Szczytno 2010.
4. „Współczesne zagrożenia- wyzwania zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa wewnętrznego” [w:] Zarządzanie kryzysowe w systemie bezpieczeństwa narodowego, praca zbiorowa pod redakcją G.Sobolewski, D. Majchrzak. AON 2011.
5. „Zdolność zarządzania ryzykiem jako nowe wyzwanie dla system zarządzania kryzysowego” [w:] Zarządzanie kryzysowe w wymiarze lokalnym, organizacja, procedury, organy i instytucje, praca zbiorowa pod redakcją D. Majchrzak. AON 2014 r.
6. „Zarządzanie ryzykiem. Przegląd wybranych metodyk” monografia, praca zbiorowa, red. D. Wróblewski, CNBOP Józefów 2015.
7. W. Skomra (2014 c), „Management of information flow during natural disasters and crisis situations” [w:] ELITE: Elicit to learn crucial post-crisis lessons, red. P. Kępka, Bel Studio Warszawa, s. 145 – 149.
8. W. Skomra (2017), „Miejsce, rola i zadania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w zakresie integracji działań na rzecz utrzymania bezpieczeństwa” [w:] Ratownictwo wodne oraz inne aspekty bezpieczeństwa na obszarach wodnych, red. J. Telak CSP Legionowo.
9. W. Skomra (2018), „Panowanie nad ryzykiem w ramach publicznego zarządzania kryzysowego”, Wyd. Bel Studio Warszawa.
10. Ocena ryzyka w zapewnianiu bezpieczeństwa w obszarze publicznym (współautor), wyd. PW Warszawa 2019.
11. Usługi logistyczne jako element infrastruktury krytycznej (współautor), Przemysl Chemiczny 2019.
12. Nowe oblicza zarządzania ryzykiem jako konsekwencja rosnącej zmienności otoczenia (współautor), wyd. PW 2020
13. Planowanie cywilne. Budowa planów zarządzania kryzysowegoi planów ratowniczych (współautor), wyd. PW 2020.
14. Wprowadzenie do publicznego zarzadzania kryzysowgo (współautor), wyd. PW 2020.
15. Zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej i ciągłością usług kluczowych państwa (współautor), wyd. PW 2021.
dr inż. Witold Skomra
RCB
dr Krzysztof Szwarc
Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
Doktor w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie. Adiunkt na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej im. J. Dąbrowskiego w Warszawie. Współpracuje z Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Autor lub współautor monografii, rozdziałów i artykułów naukowych dotyczących zarządzania ryzykiem i ciągłością działania, bezpieczeństwa kluczowej infrastruktury państwa oraz zarządzania kryzysowego. Redaktor naczelny czasopisma „Studia Bezpieczeństwa Narodowego”.
dr Krzysztof Szwarc
WAT
kpt. dr inż. Rafał Wróbel
Akademia Pożarnicza w Warszawie
Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego, Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej, a także studiów w Szkole Głównej Handlowej w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej, do 1 czerwca 2020 r. Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, obecnie kierownik Zakładu Inżynierii Procesów Decyzyjnych. Autor i współautor czterech monografii i kilkudziesięciu artykułów naukowych. W pracy zawodowej rozwija problematykę analizy ryzyka, projektowania systemów bezpieczeństwa, ochrony infrastruktury krytycznej, ciągłości działania oraz imprez o charakterze masowym. Prowadzi zajęcia na wszystkich rodzajach i kierunkach studiów w APoż. Od kilku lat z powodzeniem przygotowuje i realizuje projekty naukowe, badawczo-rozwojowe oraz inwestycyjne finansowane ze źródeł krajowych (NCBiR), jak i międzynarodowych (7 Program ramowy EU, ECHO, Erasmus Plus). Poza byciem nauczycielem akademickim pełni nieetatową funkcję dyspozytora punktu alarmowania JRG SGSP. W 2016 r. dwukrotnie nagradzany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej i szkolnictwa. W przeszłości w 2017 roku prowadził zajęcia na Wydziale Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Ochrony Ludności Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Bułgarii w Sofii, w 2018 i 2019 na Uniwersytecie Służb Publicznych w Budapeszcie (Węgry) oraz na Uniwersytecie w Żylinie (Słowacja). Pomysłodawca i organizator ponad 400 obron zdalnych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (01.04.-01.06.2020 r.), opiekun sekcji biegowej, mistrz Polski wśród nauczycieli akademickich w towerrunningu. Autor i współautor planów ewakuacji kilkudziesięciu wydarzeń o charakterze masowym, w tym z udziałem prezydentów Niemiec, Włoch, USA, Ukrainy oraz RP.
kpt. dr inż. Rafał Wróbel
APoż
dr Wojciech Wróblewski
Akademia Pożarnicza w Warszawie
Doktor w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o obronności. Adiunkt w Instytucie Bezpieczeństwa Wewnętrznego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W ramach działalności badawczo-naukowej i dydaktycznej specjalizuje się w problematyce systemów ochrony ludności, bezpieczeństwa wewnętrznego, współczesnych zagrożeń terrorystycznych oraz systemów antyterrorystycznych.
dr Wojciech Wróblewski
APoż
mł. bryg. mgr inż. poż. Dariusz Baranowski
Akademia Pożarnicza
Mł. bryg. mgr inż. poż. Dariusz Baranowski jest biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej Sądu Okręgowego w Warszawie. Jest autorem i współautorem kilkuset opinii popożarowych. Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, ukończone studia podyplomowe na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej oraz w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Kierownik Zakładu Badania Przyczyn Pożarów i Rozpoznawania Zagrożeń Akademii Pożarniczej. Kierownik studiów podyplomowych „Badanie przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania” realizowanych przez Akademię Pożarniczą w Warszawie.
W 2014 roku ukończył na Uniwerystecie w Edynburgu (Wielka Brytania) Kurs “Fire Science & Fire Investigation” potwierdzony certyfikatem IFE. Ekspert Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w zakresie ustalania przyczyn pożarów statków powietrznych. Ekspert Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich w zakresie ustalania przyczyn pożarów jednostek pływających.
Ekspert Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej w zakresie ustalania przyczyn powstawania pożarów pojazdów militarnych. Członek International Association of Arson Investigators (IAAI) oraz United Kingdom Association of Fire Investigators (UK-AFI).
mł. bryg. mgr inż. poż. Dariusz Baranowski
APoż
Piotr Bułło
DGT
Dyrektor Biura Systemów Teleinformatycznych DGT
Od ponad 26 lat w branży teleinformatycznej a od 14 lat prowadzi i wdraża strategiczne projekty z obszarów bezpieczeństwa publicznego i krytycznych sektorów gospodarki.
Absolwent Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku
Piotr Bułło
DGT
Magdalena Ejsmont
Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy
Jest absolwentką studiów na specjalizacji Zarządzanie ruchem lotniczym (Akademia Obrony Narodowej), podyplomowych studiów Problematyki Zorganizowanej Przestępczości i Terroryzmu (Uniwersytet Warszawski), podyplomowych studiów w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji (Collegium Civitas) oraz podyplomowych studiów Psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej (Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej).
Przez dziesięć lat pracy w służbach specjalnych zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP – zarówno w kraju, jak i za granicą. Służyła w Afganistanie. Od 2017 roku pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, gdzie odpowiadała za bezpieczeństwo imprez masowych i zgromadzeń.
Prywatnie pasjonatka biegów długodystansowych.
Magdalena Ejsmont
Straż Miejska m.st. Warszawy
podinsp. w st. sp. mgr Dariusz Maciejewski
Aleksander Fiedorek
Instytut Budownictwa Ochronnego
płk rez. Piotr Gąstał
Uczestniczył w tworzeniu Grupy Łodzi Bojowych oraz organizował Grupę Naprowadzania Lotniczego Wsparcia Ogniowego. Wielokrotnie wykonywał zadania poza granicami kraju (na Haiti, we Wschodniej Slawonii biorąc udział w operacji pochwycenia pierwszego zbrodniarza wojennego na Bakanach, w Kosowie i Iraku gdzie wykonywał operacje bojowe wspólnie z US NAVY SEALS i US ARMY SF). Ukończył wiele zagranicznych i krajowych kursów specjalistycznych, m.in.: Kurs Taktycznych Jednostek Antyterrorystycznych, Kurs Oficerów Wojsk Specjalnych w Fort Bragg (USA), Kurs Zarządzania Zasobami Obrony w Podyplomowej Szkole MW w Monterey (USA), Kurs Połączonych Operacji Specjalnych NATO w Oberammergau (Niemcy), Kurs Połączonego Wsparcia Ogniowego – US Air Force w Spangdahlem (Niemcy) oraz Zaawansowany Kurs Operacji Specjalnych w Tampie (USA).
Oprócz wyżej wymienionych kursów, ukończył m. in. Studia Podyplomowe w Naval Postgraduate School w Monterey (USA) w 2008 roku, gdzie obronił pracę na temat „Targeting civilians with indiscriminate Violence”. Ukończył studia politologiczne oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie swojej służby Piotr Gąstał uczestniczył w wielu ćwiczeniach, treningach i warsztatach taktycznych z partnerami z sił specjalnych USA, Europy i Afryki. Wielokrotnie doradzał w sprawach bezpieczeństwa i terroryzmu Polskiemu Prezydentowi, Premierowi, Ministrom Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Spraw Zagranicznych, Komendantowi Głównemu Policji. Wykładał gościnnie na wielu polskich uczelniach.
Za swoje zaangażowanie w służbę, dziąłalność społeczną i współpracę międzynarodową płk Gąstał został odznaczony wieloma medalami w tym; Krzyżem Zasługi za Dzielność, Gwiazdą Iraku, Medalem za Zaslugi dla Policji, Medalem Pro Patria, Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz na wniosek Kongresu Stanów Zjednoczonych flagą USA.
płk rez. Piotr Gąstał
B. D-CA JW. GROM
Marcin Grzybek
Bosch Building Technologies
Regional Sales Manager Access & Intrusion
Absolwent wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Od 2008r. projektant oraz integrator systemów zabezpieczeń technicznych z doświadczeniem w realizacji dużych projektów w obiektach rozproszonych, przemysłowych oraz biurowych. Od 2019r. w Bosch Building Technologies odpowiedzialny za systemy kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu oraz integrację systemów bezpieczeństwa.
Marcin Grzybek
Bosch
Dawid Jakubiak
Idesco
Działa w branży zabezpieczeń technicznych od 2005 roku.
Doświadczenie zdobywał pracując ze światowymi liderami w dziedzinie bezpieczeństwa budynkowego. W 2018 roku przyjął rolę niezależnego doradcy, koncentrując swoje działania na bezstronnym doborze urządzeń z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń dla klientów z sektora publicznego oraz prywatnego. Stale monitoruje rynek bezpieczeństwa oraz rozwija swoją wiedzę między innymi biorąc udział w szkoleniach branżowych i sympozjach organizowanych przez wiodących producentów. W codziennej pracy, jako wsparcie dla swoich klientów, oferuje obiektywną opinię na temat wad oraz zalet produktów obecnych na rynku zabezpieczeń. Proponuje rozwiązania dostosowane do rzeczywistych potrzeb inwestora, bazując na kompromisie między technologią a dostępnym budżetem.
Dawid Jakubiak
Idesco
Robert Fintak
Polska Izba Systemów Bezzałogowych
Prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych oraz firmy Terra Hexen, wyspecjalizowanej w systemach bezpieczeństwa dronowego. Doktorant Politechniki Łódzkiej na wydziale Zarządzania. Absolwent studiów MBA Akademii Koźmińskiego, European Academy of Diplomacy oraz Akademii Sztuki Wojennej.
Ekspert i doradca w zakresie systemów antydronowych. Posiada uprawnienia pełnomocnika systemu ISO 27001. Współautor pierwszego Standardu Bezpieczeństwa Dronowego dla Infrastruktury Krytycznej. W 2014 roku został uhonorowany tytułem absolwenta VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.
Robert Fintak
PISB
Bartosz lwasieczko
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komenda Główna Straży Ochrony
Absolwent politologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu bezpieczeństwa zasobów strategicznych i zarządzania kryzysowego Studium Wojskowego Akademii Morskiej w Gdyni.
W Straży Ochrony Kolei od 1997 roku, pełniąc służbę na różnych stanowiskach związanych z bezpieczeństwem transportu kolejowego zwłaszcza w kontekście zagrożeń terrorystycznych i dywersyjnych. Od wielu lat prowadzi wykłady na wszystkich poziomach systemu szkolenia fszy SOK, a także wśród pracowników innych podmiotów kolejowych. Uczestnik konferencji, sympozjów związanych z bezpieczeństwem, zarządzaniem kryzysowym oraz rolą transportu kolejowego w systemie bezpieczeństwa państwa.
Organizator i dowódca zintegrowanych ćwiczeń kontrterrorystycznych w latach 2006-2009. Autor artykułów traktujących o zagrożeniach terrorystycznych w transporcie kolejowym.
Wykładowca na studiach podyplomowych Organizacja i zarządzanie w transporcie
kolejowym Uniwersytetu Gdańskiego.
Bartosz Iwasieczko
Komenda Główna SOK
Jarosław Jaźwiński
DFE Security
Absolwent Politechniki Warszawskiej – dyplomowany magister inżynier. Absolwent studiów podyplomowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, uzyskał dyplom na kierunku Bezpieczeństwo Lokalne i Zarządzanie Kryzysowe. Specjalista i praktyk w dziedzinie zabezpieczeń technicznych i antyterrorystycznych. Rzeczoznawca Polskiej Izby Ochrony i Polskiego Związku Pracodawców Ochrona o specjalizacji: systemy zabezpieczeń antyterrorystycznych przed atakiem pojazdem mechanicznym użytym jako narzędzie zamachu. Prelegent na konferencjach i kongresach naukowych z zakresu systemów zabezpieczeń. CEO w firmie DFE Security sp. z o.o. działającej na rynku polskim od ponad 20 lat w zakresie sprzedaży i serwisu zabezpieczeń technicznych. Współautor publikacji: „Ochrona antyterrorystyczna obiektów użyteczności publicznej oraz infrastruktury krytycznej przed atakami z wykorzystaniem pojazdów mechanicznych”, „Terroryzm – studia, analizy, prewencja (T-SAP)” 2023, „Zabezpieczenia Techniczne w Bezpieczeństwie Antyterrorystycznym Budynków Użyteczności Publicznej” 2021.
Współautor publikacji książki : „Zabezpieczenia Techniczne w Bezpieczeństwie Antyterrorystycznym Budynków Użyteczności Publicznej” J. Stelmach, P. Szczuka, M. Kożuszek, (red.), Wrocław 2021.
Jarosław Jaźwiński
DFE Security
Grzegorz Kosik
Regional Channel Partner Manager
W firmie Nedap od 2015 roku jako Regional Channel Partner Manager odpowiada za zarządzanie oraz rozwój kanału partnerskiego w Polsce oraz Europie Wschodniej. Przed dołączeniem do polskiego zespołu Nedap pracował w firmie Verint Systems, jako Regional Presales Manager wspierając klientów na rynku CEE. Od 15 lat związany z branżą IT oraz security, absolwent Informatyki oraz certyfikowany Project Manager.
Grzegorz Kosik
Nedap
mgr inż. Marek Kośmider
Właściciel xPro Security Technology
Absolwent Politechniki Łódzkiej o specjalizacji mikroelektronika. Od 25 lat zajmuje się wdrażaniem w naszym kraju nowoczesnych technologii w zakresie elektronicznego zabezpieczenia obiektów, z ukierunkowaniem na integrację różnych systemów zabezpieczeń. Właściciel xPro Security Technology – firmy będącej autoryzowanym dystrybutorem zintegrowanych systemów zabezpieczeń ICT (KD, SSWiN, integracje) oraz Digital Watchdog (CCTV).
mgr inż. Marek Kośmider
xPro Security Technology
Marcin Kożuszek
Safety Project
Specjalista ds. bezpieczeństwa fizycznego. Ukończył z wyróżnieniem studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Jest kwalifikowanym pracownikiem ochrony fizycznej z doświadczeniem w dziale corporate security jednej z wiodących międzynarodowych korporacji finansowych. Obecnie doradca do spraw bezpieczeństwa i menedżer projektów w Safety Project. Specjalizuje się w sporządzaniu i uzgadnianiu planów ochrony oraz innych dokumentów z zakresu bezpieczeństwa i obronności, stale współpracując z instytucjami bezpieczeństwa narodowego na terenie całej Polski. Prowadzi aktywną działalność naukową i stale doskonali wiedzę podczas branżowych kursów i warsztatów.
Marcin Kożuszek
Safety Project
Tomasz "Kuton" Kutycki
Centrum Ratownictwa
Dyrektor Medyczny Centrum Ratownictwa we Wrocławiu. Ratownik Medyczny i Pielęgniarz Ratunkowy. Uczestnik wielu misji i działań medycznych poza granicami kraju.
Swoje 30 letnie doświadczenie w zakresie ratownictwa zdobył między innymi pracując w zespołach ratownictwa medycznego, oddziale intensywnej terapii, oddziale chirurgii urazowej, dyspozytorni medycznej. Wielokrotnie odznaczany, między innymi: Krzyżem Zasługi za Dzielność, The Military Medal of Merit, Bene Merito. Instruktor Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej, Instruktor surwiwalu i Wildernes Medicine. W wolnych chwilach czynny ratownik w wysokogórskiej bazie ratowniczej Bezpieczny Kazbek. W kręgu zainteresowań szeroko pojęta medycyna w warunkach ekstremalnych oraz sporty wysokiego ryzyka.
Tomasz „Kuton” Kutycki
Centrum Ratownictwa
podinsp. w st. sp. mgr Dariusz Maciejewski
podinsp. w st. sp. mgr Dariusz Maciejewski
mjr mgr inż. Cezary Mecwaldowski
Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej
Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, wcześniej starszy wykładowca z 12 letnim stażem, wykładowca Ośrodka Szkolenia Polskiej Izby Systemów Alarmowych, ekspert thinktanku ObserwatoriumBezpieczeństwa.pl, trener projektów R4Just i MIRAD z wykorzystaniem VR, biegły z zakresu systemów dozoru wizyjnego, autor badań stanowiska operatora systemów dozoru wizyjnego, autor branżowych publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu zabezpieczeń elektronicznych, prelegent i uczestnik wielu projektów krajowych i międzynarodowych takich jak EuroPRIS workshop, SECURITECH, R4JUST, MIRAD, INDEED, VRreact, PARTICIPATION związanych z nowymi technologiami, zapobieganiem radykalizacji, brutalnemu ekstremizmowi i terroryzmowi. Absolwent dwóch kierunków Politechniki Łódzkiej Energetyka przemysłowa i Informatyka stosowana, ukończył studia podyplomowe z Pedagogiki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zarządzanie w administracji publicznej dla służb mundurowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wieloletnia praktyka krajowa uzupełniona dwuletnią praktyką w Arabii Saudyjskiej. Więcej informacji o prelegencie i jego publikacjach na stronie.
mjr mgr inż. Cezary Mecwaldowski
COSSW
Michał Mielczarek
Bosch Building Technologies
Regional Product Manager Video Systems&Solutions
Absolwent Politechniki Łódzkiej. Od kilkunastu lat związany z branżą wizyjnych systemów zabezpieczeń. Obecnie kontynuujący swoją karierę w Robert Bosch gdzie wspiera partnerów i klientów w aspektach związanych z systemami wizyjnymi. Stawia na systemy inteligentne, wspomagające procesy decyzyjne operatorów oraz systemy cyber-bezpieczne.
Michał Mielczarek
Bosch
Itay Levin
Intelligence Driven Security / Sigma 005 Ltd.
Mr. Levin is an expert in the area of protective security with extensive experience in Civil Aviation Security, Security Systems Management, Critical Infrastructure Defense and Corporate Protection.
Having worked across the globe, in more than 93 countries, Mr. Levin has acquired a versatile set of skills and vast international experience.
Mr. Levin’s education includes the following academic education and professional courses
- 2022-2024 B.A with honors in Crisis Management & Cyber, Bar-Ilan University, Israel
- 2016 Senior Security Director Police-regulated, Israel Police & The National Unit College
- 2016 Security Managers for Mass Crowd Events, Israel Police & The National Unit College
- 2012 Aviation Security Management Advance, IATA Training & Development Institute
- 2010 B.Sc Homeland Security , University of Maryland, USA
- 1999 – 2000 Security Officer Course, Israel Security Agency, Israel, Certified Aviation & Facilities CSO
- 1996 – 1999 B.Sc in life-science at the Faculty of Natural Sciences, Beer-Sheva University
Mr. Levin has over 30 years’ experience in security leadership and over 25 years of experience in security management in highly sensitive and complex environments.
In 2019 Mr. Levin was recognized by Israel national Police as a principal-instructor for teaching security among a selected group of seven professionals.
Itay Levin
IDS / Sigma 005 Ltd.
Grzegorz Loose
Dyrektor Ochrony, Ekspert ds. Audytów Bezpieczeństwa, Grupa Taurus Ochrona
Dyrektor Ochrony oraz Ekspert ds. Audytów Bezpieczeństwa, Grupa Taurus Ochrona. Menedżer w obszarze ochrony osób i mienia, praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa od 1997 roku. Magister bezpieczeństwa, wykładowca akademicki, rzeczoznawca Polskiej Izby Ochrony. Posiada bogate doświadczenie w przeprowadzaniu operacyjnych audytów bezpieczeństwa obiektów podlegających obowiązkowej ochronie, tworzeniu koncepcji systemów bezpieczeństwa, analizie ryzyka oraz w opracowywaniu i uzgadnianiu planów ochrony wraz z załącznikami antyterrorystycznymi dla Infrastruktury Krytycznej oraz Listy Wojewody. Uczestnik licznych specjalistycznych i branżowych konferencji, kursów i szkoleń. Wpisany na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, posiadający poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli „Poufne”. Związany również z działalnością detektywistyczną.
Grzegorz Loose
Grupa Taurus Ochrona
płk pil. Łukasz Piątek
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, którą ukończył w 2003 roku. Po promocji oficerskiej został wyznaczony na stanowisko pilota w 3. eskadrze lotnictwa taktycznego w Krzesinach. W latach 2005-2007 przebywał na szkoleniu na samolot wielozadaniowy F-16 w USA. Po powrocie ze szkolenia wyznaczony na stanowisko dowódcy klucza w 10. eskadrze lotnictwa taktycznego w Łasku. Od 2010 r. pełnił funkcję Szefa Sekcji Standaryzacji i Oceny w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego. W 2012 r. skierowany na studia Dowódczo-Sztabowe (Air Command and Staff College) do bazy Maxwell w USA. Po powrocie, w 2013 r., wyznaczony na dowódcę Zespołu Wsparcia w 32. BLT. W 2014 r. wyznaczony na dowódcę 6. eskadry lotniczej w 31. BLT w Krzesinach. W roku 2017 objął stanowisko Dowódcy Grupy Działań Lotniczych i został wyznaczony na dowódcę III Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Operacji Inherent Resolve w Kuwejcie. Po powrocie objął stanowisko Szefa Szkolenia w 2. Skrzydle Lotnictwa Taktycznego. W 2020r., decyzją Ministra Obrony Narodowej, Skierowany na Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w Air War College, Maxwell AFB, USA. Po powrocie został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Posiada nalot ponad 2500 godzin, z czego ponad 2000 za sterami samolotów F-16, w tym ponad 130 godzin nalotu bojowego w trakcie misji Operation Inherent Resolve. Brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach, m.in.: Bold Avenger 2009 (Dania), BRTE 2010, Brilliant Ardent (Niemcy), ELITE 2011 (Niemcy), EMBOW 2011 (Francja), Desert Hawk 2012 (Izrael), Frisian Flag 2012 (Holandia), Blue Flag 2015 (Izrael), NATO Tiger Meet jako dowódca polskiego komponentu: 2014 (Niemcy), 2015 (Turcja) i 2016 (Hiszpania).
Odznaczenia i wyróżnienia: „Lotniczy Krzyż Zasługi z Mieczami”, Brązowy „Medal za Długoletnią Służbę”, Brązowy „Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, Srebrny „Medal za Zasługi dla Obronności”, Tytuł Honorowy „Zasłużony Żołnierz RP” I stopnia, Odznaka Honorowa Sił Powietrznych, Wojskowy Pilot Roku 2017, Pilot Roku 32. BLT 2011
płk pil. Łukasz Piątek
31. Baza Lotnictwa Taktycznego
Paweł Piechowiak
GINA Software
Doradca Zarządu GINA Software
Związany z branżą nowych technologii od ponad 15 lat.
Absolwent programu Executive MBA Université du Québec à Montréal i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Zarządza projektami GINA Software w Polsce.
Paweł Piechowiak
GINA Software
Marcin Pyclik
Polska Izba Ochrony
Prezes Zarządu Polskiej Izby Ochrony. Właściciel i Prezes Zarządu Grupy Ochrony KONWÓJ. Absolwent Wydziału Finansów i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu ochrony osób i mienia Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od niemal 30 lat czynnie związany z branżą ochrony osób i mienia, zarówno jako zarządzający, jak również bezpośrednio dowodzący dużymi operacjami ochronnymi, zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną osób. Uczestnik licznych specjalistycznych i branżowych kursów i szkoleń. Prelegent podczas krajowych i międzynarodowych konferencji z zakresu ochrony obiektów użyteczności publicznej, antyterroryzmu i ochrony biznesu. Od 16 lat zasiada w zarządzie Polskiej Izby Ochrony, a od 2017 roku pełni funkcję jej Prezesa. Wiceprezes Fundacji Pomocy Pracownikom Ochrony i Ich Rodzinom OCHRONA I POMOC. Członek Stałej Grupy Eksperckiej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, International Bodyguard Association oraz Stowarzyszenia Polskich Specjalistów Bombowych. W 2011 roku uzyskał tytuł rzeczoznawcy Polskiej Izby Ochrony z zakresu ochrony osób, mienia i zarządzania bezpieczeństwem. Ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, sternik motorowodny. Posiada uprawnienia prowadzącego strzelania.
Marcin Pyclik
PIO
Joanna Skwarek
Polski Komitet Normalizacyjny
Absolwentka SGGW, jak również studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu Zarządzania Projektami oraz w Szkole Głównej Handlowej z zakresu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Od 13 lat główny specjalista w Sektorze Obronności i Bezpieczeństwa Powszechnego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, którego prace obejmują zagadnienia związane z krajową, europejską i międzynarodową normalizacją w zakresie obronności, bezpieczeństwa państwa, bezpieczeństwa powszechnego, ochrony ludności i jej mienia, usług ochrony fizycznej, w szczególności związanej z ochroną infrastruktury krytycznej. Od 15 lat czynny audytor wewnętrzny systemów zarządzania wg EN ISO 9001 i EN ISO/IEC 27001 oraz uczestnik licznych kursów z tego zakresu. Od 5 lat pełni również funkcję Pełnomocnika Prezesa PKN ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania.
Joanna Skwarek
PKN
Jakub Sobek
Polska Izba Systemów Alarmowych
Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Robotyki i Automatyki, specjalność Systemy wizyjne i multimedialne. W swojej pracy naukowej zajmował się m.in. implementacją algorytmu SWIFT do rozpoznawania odcisków palców. Po studiach rozpoczął pracę na stanowisku trenera technicznego, specjalizując się w szkoleniach dotyczących systemów wizyjnych, termowizyjnych i perymetrycznych. Od 2012 roku po zdaniu egzaminów jest trenerem technicznym systemów wizyjnych IP oraz rozwiązań termowizyjnych. Od roku 2015 jest pracownikiem dydaktycznym Polskiej Izby Systemów Alarmowych, gdzie na kursie pt. ”Zewnętrzne systemy zabezpieczeń” prowadzi wykład nt. termowizji oraz jej wykorzystania w zewnętrznych systemach zabezpieczeń. Od roku 2019 jest członkiem zarządu Polskiej Izby Systemów Alarmowych. W roku 2022 rozpoczął współpracę z firmą RCS Engineering Sp. z o.o. na stanowisku Kierownika Wsparcia Technicznego. Pełni także funkcję doradcy do spraw bezpieczeństwa technicznego oraz prowadzi działania audytowe w wielu instytucjach. Jest autorem wielu publikacji w prasie branżowej, gdzie w głównej mierze skupia się na tematyce termowizji, systemów perymetrycznych oraz analizy wideo.
Jakub Sobek
PISA
Maciej Solski
Centrum Ratownictwa
Założyciel Centrum Ratownictwa, Członek Zarządu Centrum Ratownictwa Sp. z o.o. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku Ratownictwo Medyczne. Studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, uzyskując kwalifikacje do pełnienia funkcji kierownika podmiotu leczniczego. Ponadto ukończył studia podyplomowe z Psychologii Pracy i Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jest także Członkiem Rady Fundacji Polskiej Organizacji Ratowniczej oraz Liderem zespołu wdrożeniowego projektu Rescue Glass.
Przez ostatnie 20 lat aktywnie zaangażowany w ratownictwo i pomoc. Na początku kariery pracował jako ratownik wodny, sternik motorowodny, dyspozytor, sanitariusz, a następnie ratownik medyczny w zespołach Państwowego Ratownictwa Medycznego. Równocześnie współtworzył największy w Polsce ośrodek szkoleniowy z zakresu pierwszej pomocy, czyli Centrum Ratownictwa. Od 8 lat pełni funkcję kierownika, zarządzając zespołem ponad 200 Instruktorów i nadzorując cały proces świadczenia usług.
Maciej Solski
Centrum Ratownictwa
Przemysław Szamocki
VSS Technical Team Manager
Absolwent Politechniki Warszawskiej, uzyskał dyplom na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Posiada 16 lat doświadczenia w projektowaniu i wdrażaniu kompleksowych systemów monitoringu wizyjnego. Ekspert w dziedzinie zaawansowanej analizy obrazu, sztucznej inteligencji oraz integracji różnych systemów bezpieczeństwa.
Od czerwca 2022 roku pełni funkcję VSS Technical Team Managera w CBC Poland, gdzie odpowiada za rozwój i wdrażanie zaawansowanych rozwiązań z zakresu monitoringu wizyjnego. Przemysław jest pasjonatem nowych technologii, stale poszukującym innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą poziom bezpieczeństwa systemów VMS. Jest doświadczonym trenerem i mówcą publicznym, chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi podczas licznych warsztatów i konferencji.
Przemysław Szamocki
CBC Poland
ppłk Ioseb Turashvili
Akademia Obrony Narodowej Gruzji
Podpułkownik Ioseb Turashvili rozpoczął służbę w 2007 roku. Obecnie, od lipca 2022 r., Ioseb Turashvili pełni funkcję kierownika programu zarządzania maturą w Akademii Obrony Narodowej Gruzji im. Davida Aghmashenebeli (NDA). Wcześniej był starszym instruktorem taktyki (2020-2022), a także zajmował różne stanowiska w NDA.
Od 2022 r. Ioseb Turashvili jest doktorantem nauk politycznych na Wydziale Nauk Społecznych Caucasus International University. Ioseb Turashvili uzyskał wcześniej tytuł magistra analizy obronnej w NDA Gruzji w 2022 roku. Ukończył studia licencjackie z zarządzania biznesem na Uniwersytecie Państwowym w Gori w 2006 roku. Ioseb Turashvili ukończył kilka kluczowych kursów wojskowych, w tym kurs dowodzenia i sztabu (2020-2021), kurs kariery kapitanów w zarządzaniu personelem (2013) oraz kurs szkolenia młodszych oficerów w lekkiej piechocie (2007) – wszystkie w Akademii Obrony Narodowej Gruzji.
ppłk Ioseb Turashvili
Akademia Obrony Narodowej Gruzji
por. Omar Turmanidze
Akademia Obrony Narodowej Gruzji
Porucznik Omar Turmanidze jest kierownikiem programu obrony i bezpieczeństwa w Gruzińskiej Akademii Obrony Narodowej Davida Aghmashenebeli. Wcześniej LTC Turmanidze był szefem kursu kariery kapitana obrony powietrznej w Dowództwie Edukacji Gruzińskich Sił Obronnych. Służył w armii od 2007 roku na różnych stanowiskach. Po ukończeniu NDA rozpoczął doświadczenie wojskowe w artylerii obrony powietrznej. Odbył kilka kursów i szkoleń wojskowych. LTC Turmanidze ma siedemnastoletnie doświadczenie w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa, ma również doświadczenie w misji pokojowej w Afganistanie.
Oprócz służby wojskowej posiada tytuł magistra stosunków międzynarodowych (IR) Ilia State University, a od 2023 r. jest doktorantem nauk politycznych na Wydziale Nauk Społecznych Caucasus International University.
por. Omar Turmanidze
Akademia Obrony Narodowej Gruzji
Anna Twardowska
NEDAP
Absolwentka studiów informatycznych oraz studiów MBA. Początkowo związana z branżą IT, następnie zdobywała doświadczenie w branży Security ze specjalizacją w rozwiązaniach wizyjnych systemów zabezpieczeń technicznych. Od 2014 pracuje w Nedap Security Management gdzie jest odpowiedzialna za rozwój biznesu w Europie środkowo-wschodniej.
Anna Twardowska
NEDAP
Dariusz Tylka
Założyciel i dyrektor generalny SGU PRIME
Od 2011 roku buduje zespół profesjonalistów, którzy dzielą jego pasję do tworzenia innowacyjnych i wpływowych rozwiązań dla Klientów. Poczucie odpowiedzialności za ludzkie życie, zdrowie i mienie motywuje go do doskonalenia oferowanych rozwiązań. W obliczu dzisiejszych realnych zagrożeń geopolitycznych przejmuje całkowitą odpowiedzialność za ochronę.
Twórca działającego na własnym zasilaniu systemu ochrony osób i obiektów, który widzi, analizuje
i zapisuje obraz umożliwiając natychmiastową reakcję na najdrobniejsze zagrożenia i udaremnienie potencjalnych szkód. Oczami systemu jest SOVA (System Ochrony Video Audio), mózgiem VIKI (Video Interactive Kinetic Intelligence), a sercem całodobowe Centrum Operacyjne. Dzięki analizie predykcyjnej AI oraz urządzeniem IoT zapewnia realne i mierzalne przeciwdziałanie oraz zapobieganie przestępstwom, będąc zawsze o krok przed zagrożeniem.
Jego nadrzędnym celem jest uczynienie SGU PRIME liderem w branży bezpieczeństwa – miejscem, w którym ludzie mogą się rozwijać, wprowadzać zmiany i odnosić sukcesy. W roku 2027 planuje wejście SGU PRIME na giełdę w Londynie. W życiu kieruje się zasadami wyniesionymi z góralskiego domu lat osiemdziesiątych oraz wielu lat służby w 6 Brygadzie Desantowo-Szturmowej. Za to, w co wierzy, jest gotów oddać życie.
Dariusz Tylka
SGU Prime
Błażej Ożga
NEDAP
Czynnie działający w branży security od ponad 17 lat, nie tylko jako specjalista lecz również jako autor kilku innowacyjnych rozwiązań.
W firmie Nedap Security Management odpowiedzialny za rozwój biznesu w Polsce poprzez budowanie kanału wsparcia dla projektantów i klientów końcowych.
Błażej Ożga
NEDAP
Jakub Walczak
Kierownik Biura Bezpieczeństwa, Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Radmor S.A.
Architekt systemów bezpieczeństwa, administrator sieci, programista, specjalista w zarządzaniu aktywami informacyjnymi. Od ponad 20 lat związany ze spółką produkującą urządzenia łączności głównie na potrzeby wojska oraz innych służb mundurowych. Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Pełnomocnik ds. ochrony Informacji Niejawnych. Odpowiedzialny za długofalową strategię bezpieczeństwa, w tym ustanawianie, wdrażanie i utrzymywanie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, ciągłości pracy systemów informatycznych oraz zapewnienie zgodności z obowiązującym prawem. Zaangażowany w przygotowanie dokumentacji bezpieczeństwa na poziomach strategii, regulacji, regulaminów i procedur. Praktyk w zakresie metod i podejść do szacowania ryzyka bezpieczeństwa informacji. Prywatnie pasjonat książek i żeglarstwa.
Jakub Walczak
Radmor S.A.
Jacek Węglarz
Ekspert ds. Rozwiązań CCTV | Customer Experience Center Manager, Europe
Związany z branżą CCTV od 2016 roku. W swojej karierze przeszkolił tysiące partnerów rozpowszechniając w sposób przystępny najnowsze technologie i produkty u różnych producentów branży CCTV. W Konica Minolta Business Solutions od 3 lat współtworzy Centrum Kompetencji wspierając Europejskie biura Konica Minolta na każdym etapie sprzedaży. Jako Customer Experience Center Manager odpowiada za kreowanie centrów pokazowych rozwiązań Video Security Services w całej Europie, skupiając się przede wszystkim na tworzeniu spójnych scenariuszy integrujących wszystkie wspierane technologie tak, aby to klient zawsze był „bohaterem” prezentacji zorientowanej na rozwiązaniu jego problemów, a nie pojedynczych produktach. Branża CCTV i nowoczesne technologie to również jego pasja poza godzinami pracy- prywatnie współtworzy bloga CCTVnerds poświęconego tym zagadnieniom w sposób humorystyczny, a zarazem bezkompromisowy- szczególnie pokazując testowane technologie.
Jacek Węglarz
Konica Minolta
Tomasz Żuk
Aritech – Carrier Fire & Security brand
Związany z branżą zabezpieczeń technicznych nieprzerwanie od ponad 16 lat, zdobywając w tym czasie doświadczenie na kilku stanowiskach począwszy od inżyniera wsparcia technicznego, poprzez inżyniera systemów, skończywszy na menedżerze sprzedaży. Obecnie piastuje stanowisko szefa działu wsparcia technicznego Carrier Fire and Security Polska. Ekspert w zakresie rozwiązań telewizji dozorowej, sieci IP oraz zagadnień związanych z integracją systemów bezpieczeństwa.
Tomasz Żuk
Aritech