
dr hab. Tomasz Aleksandrowicz, prof. WSPol

ppłk rez. dr inż. Tomasz Białek

dr hab. Jacek Bil, prof. WAT
Dr hab. nauk o bezpieczeństwie, profesor WAT, Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarzadzania Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Właściciel firmy JB Safety&Consulting Jacek Bil - prowadzącej m. in. szkolenia antykorupcyjne z zakresu przeciwdziałania i eliminowania zjawisk korupcyjnych w organizacjach publicznych oraz w przedsiębiorstwach o kapitale prywatnym. Firma zajmuje się także prowadzeniem doradztwa antykorupcyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem budowania systemu antykorupcyjnego w przedsiębiorstwach oraz prowadzi dochodzenia w sprawach o korupcję w oparciu o uprawnienia wynikające z art. 2 ustawy z dnia 6 lipca 2001r. o usługach detektywistycznych.
Laureat I nagrody Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego na najlepszą pracę o korupcji.
Autor prac zwartych i artykułów naukowych z zakresu bezpieczeństwa i obronności państwa, w tym poświęconych problematyce korupcyjnej

dr hab. Robert Borkowski, prof. KAAFM
Dr hab., profesor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował także w Akademii Górniczo-Hutniczej oraz w Uniwersytecie Śląskim. W pracy badawczej zajmuje się problematyką fundamentalizmu religijnego i terroryzmu, psychologii terroryzmu, prewencji antyterrorystycznej oraz ratownictwa. Autor książek: „Terroryzm ponowoczesny – studium z antropologii polityki” (trzy wydania), „Cywilizacja - Technika – Ekologia”, „Fundamenty Europy”, pod jego red. „Konflikty współczesnego świata. T I-II”, „Agresja i przemoc”, „Tolerancja i Nietolerancja”, „Globalopolis”, „Bogactwo i Bieda”, „Praca i bezczynność”, „Moralność i Niemoralność”, „Czy zmierzch terroryzmu? Case studies i wnioski dla Polski”. Przez kilkanaście lat wykonywał także zawód dziennikarza prasowego. Stypendysta Departamentu Stanu USA, członek Rady Naukowej Centrum Badań nad Terroryzmem, redaktor tematyczny kwartalnika „Bezpieczeństwo. Teoria i Praktyka”. Promotor prac dyplomowych w naukach o bezpieczeństwie, politologii oraz socjologii. Przewodniczący Podkomisji Ratownictwa Narciarskiego KTN ZG PTTK, przewodniczący Komisji ds. Innowacji Technicznych i Technologicznych w Ratownictwie Śląskiego WOPR, odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi dla ratownictwa.

płk dr inż. Mariusz CHMIELEWSKI
pełni funkcje Zastępcy Dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i kieruje działalnością Pionu IT w NCBC. Wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Dziekana Wydziału Cybernetyki WAT wspierając kreowanie kierunków kształcenia i badań z zakresu cyberbezpieczeństwa i informatyki w resorcie obrony narodowej.
W 2003 jako prymus WAT rozpoczął badania i kształcenie z zakresu wspomagania dowodzenia, symulacji komputerowej i zastosowania metod sztucznej inteligencji na Wydziale Cybernetyki WAT. W 2012 obronił z wyróżnieniem prace doktorską z zakresu zastosowania metod sztucznej inteligencji i analizy semantyki w identyfikacji sytuacji kryzysowych..
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród przyznanych za osiągnięcia naukowe i wynalazcze na arenie międzynarodowej w dziedzinie biomedycyny i wspomagania dowodzenia. Mentor technologiczny i naukowy wielu zespołów pracowników i studentów RON w konkursach technologicznych ImagineCup, Cyber 9/12 oraz hackatonów. Od 2018 jest reprezentantem Ministerstwa Obrony Narodowej RP w Europejskiej Agencji Obrony jako CAPTECH grupy roboczej Modelling & Simulation.

ppłk SOP dr Jarosław Cymerski
Od 26 lat jest funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu, obecnie Służby Ochrony Państwa w stopniu podpułkownika. Pracownik naukowy na stanowisku adiunkta Wydziału Humanistycznego Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Jego zainteresowania naukowe skupiają się na dwóch obszarach. Pierwszy dotyczy problematyki związanej z funkcjonowaniem podmiotów systemu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania terroryzmowi i zwalczania go. W tym obszarze misją jest poszukiwanie praktycznych rozwiązań w zakresie profesjonalnego funkcjonowania formacji zapewniających ochronę przedstawicielom organów władzy. Drugi obszar poświęcony jest problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób prawych i jednostek posiadających zdolność prawną. Jego misją jest poszukiwanie rozwiązań organizacyjnych w zakresie szacowania ryzyka i tworzenia skutecznej polityki bezpieczeństwa organizacji. Członek Rady Naukowo-Technicznej Ministra Spraw Wewnętrznych opiniującej propozycje projektów naukowo-badawczych i badawczo-rozwojowych z obszaru „Bezpieczeństwo i Obronność” realizowanych na rzecz formacji nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

Radosław Drążkiewicz, Dussmann

dr hab. Ireneusz Teodor Dziubek

dr Łukasz Foryś

dr Agata Furgała

dr hab. Aleksandra Gasztold, Prof. UW

dr Magdalena El Ghamari

prof. Kuba Jałoszyński

mgr inż. Jarosław Jaźwiński, DFE Security

dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz

Aleksandra Kominek

Łukasz Kominek

ppłk rez. Robert Kośla
- rozwój Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa
- realizacja Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019-2024
- opracowanie Narodowych Standardów Cyberbezpieczeństwa
- nadzór nad kwalifikowanymi dostawcami usług zaufania - eIDAS
- budowa i koordynacja Narodowego Systemu Certyfikacji Cyberbezpieczeństwa;

mgr Marcin Kożuszek

dr inż. Marian Kryłowicz

ppłk rez. dr inż. Marcin Lipka

Krzysztof Łęcki – Polska Izba Ochrony

dr Bartosz Maziarz

dr inż. Mieczysław Jan Magierski

prof. Andrzej Misiuk

płk dr hab. Szymon MITKOW

dr Kamil Mroczka

dr Paweł Pajorski

dr Bogumiła Pawlaczyk

Marek Pilewski

dr hab. Juliusz Piwowarski, prof. WSBPil Apeiron
Pasje, jakie autor posiada poza zainteresowaniami naukowymi, zaowocowały uprawnieniami instruktora strzelectwa, karate, kick-boxingu i combat ju-jitsu. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauk o Bezpieczeństwie, International Martial Arts and Combat Sports Scientific Society, a także Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych oraz wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata All Style Karate. Zdobył m.in. tytuł Mistrza Świata All Style Karate w 2006 r.
Pod koniec lat 80. był instruktorem walki wręcz specjalnych jednostek policji (ekspertem cywilnym), w tym kompanii antyterrorystycznej w Krakowie. Jest autorem dwóch monografii wydanych za granicą, trzynastu monografii wydanych w kraju oraz około stu artykułów naukowych.
Poza naukami o bezpieczeństwie interesuje się m.in. psychologią społeczną, socjologią, prakseologią. Z zagadnień prakseologicznych najistotniejsze są dla niego rozwiązania dotyczące walki wręcz, kontrterroryzmu, pożarnictwa i zarządzania
kryzysowego.

Marcin Pyclik

Bartosz Rapp, RCS

dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz

Prof. dr hab. inż. Piotr Sienkiewicz

Joanna Skwarek

mjr rez. dr inż. Jarosław Stelmach

dr Michał Stępiński

Prof. dr hab. inż. Tadeusz SZCZUREK

dr Krzysztof Szwarc

dr hab. Agata Tyburska, prof. WSPol
Obecnie zatrudniona w Wyższej szkole Policji w Szczytnie na stanowisku profesora Uczelni w Instytucie Służby Prewencyjnej, Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych. Głównymi obszarami aktywności naukowej dr hab. Agaty Tyburskiej są zagadnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, zapobiegania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego, a w ostatnich latach – ochrony infrastruktury krytycznej. Jest autorką opracowań naukowych poświęconych problematyce bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

Kamil Wilde

dr Wojciech Wróblewski
